Modernizacja sieci i transport elektryczny napędzają inwestycje i innowacje w zakresie analizy i projektowania systemów elektro-energetycznych. MATLAB®, Simulink®, and Simscape™ oferują rozwiązania do modelowania fizycznego, projektowania sterowania i symulacji w czasie rzeczywistym, które pomagają inżynierom opracowywać lądowe, morskie i powietrzne systemy elektro-energetyczne nowej generacji.

Analiza i projektowanie mikrosieci

Simscape Electrical umożliwia przeprowadzenie analizy systemów zasilania i projektowanie systemów mikrosieci oraz powiązanych zasobów. Opracowywanie strategii sterowania i zarządzania takowymi systemami ułatwia Simulink. Eksploracja operacji systemowych i równoległe uruchamianie wielu scenariuszy symulacji mogą być dokonane za pomocą zaledwie kilku linijek kodu.

Projektowanie systemów pojazdów elektrycznych

Analiza i projektowanie systemów zasilania obejmuje aspekty systemów hybrydowych, hybrydowych typu plug-in i pojazdów elektrycznych z zasilaniem bateryjnym. Rozwiązania firmy MathWorks dotyczące systemów elektro-energetycznych wykorzystują metodologię Model-Based Design do symulowania systemów fizycznych i powiązanych systemów sterowania i zarządzania. Systemy te mogą zostać poddane analizie kompromisów architektury elektrycznego układu napędowego lub doboru kluczowych komponentów, takich jak zestaw akumulatorów czy silnik trakcyjny.

 

Projektowanie systemów samolotów elektrycznych

Rozwiązania systemów elektro-energetycznych obejmują w samolotach obejmują architektury systemów bardziej elektrycznych (MEA), hybrydowo-elektrycznych i całkowicie elektrycznych. Pakiet Simscape pozwala na opracowywanie dopasowanych do potrzeb symulacji fizycznych, uwzględniających systemy magazynowania i zarządzania energią. Zaawansowane możliwości integracji ze sprzętem pozwalają na płynne przejście z komputera stacjonarnego do symulacji w czasie rzeczywistym.

Projektowanie systemów statków elektrycznych

Modelowanie przepływu energii podczas manewrów statku, wpływu konwerterów mocy na reakcję na awarie, uwzględnienie reakcji termicznych i chłodzenia, są to jedne z licznych opcji dostosowania modelu do ciągle ewoluujących rozwiązań techniki.

Systemy zarządzania energią

Systemy zarządzania energią dla domów, budynków i fabryk są ważną częścią trendu opracowywania inteligentniejszych systemów. Systemy te zapewniają ulepszone planowanie systemu energetycznego, odporność i działanie poprzez uwzględnienie sterowania na poziomie całego systemu, a nie izolowanego sterowania poszczególnymi jednostkami. Dzięki MATLAB, Simulink i Simscape można opracowywać systemy zarządzania energią, które łączą techniki prognozowania i optymalizacji oraz zapewniają dostęp do danych, ich analizę, rozwój i wdrażanie.

Dowiedz się więcej

 

Power Electronics Control Design Power Systems Analysis and Design

Wypróbuj produkty

Sprawdź możliwość bezpłatnego przetestowania oprogramowania firmy MathWorks.

Dowiedz się więcej
Chcesz dokonać zakupu?

Już dziś sprawdź ceny oprogramowania i zdecyduj się na inwestycję w swoje badania.

Sprawdź cennik
Potrzebujesz pomocy?

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie oprogramowania firmy MathWorks? Skontaktuj się z naszym specjalistą.

Przejdź do kontaktu