II Międzynarodowa Konferencja „Infrastruktura Krytyczna Miast”

a
images
W dniach 6-8 października 2021r. w Rytrze odbędzie się II edycja Międzynarodowej Konferencji „Infrastruktura Krytyczna Miast”, której organizatorem jest spółka Sądeckie Wodociągi. W konferencji biorą udział naukowcy i przedsiębiorcy. W tym roku również nasza firma będzie miała swoje wystąpienie.

Celem II edycji Konferencji jest wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej, umożliwienie prezentacji wyników badań i najnowszych osiągnięć naukowych oraz innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych z zakresu szeroko rozumianych zagadnień związanych z zarządzaniem, eksploatacją i bezpieczeństwem komunalnej infrastruktury krytycznej obejmujących systemy: wodociągów, kanalizacji, gazownictwa, energetyki oraz automatyki i teleinformatyki oraz szeroko rozumianej problematyki tzw. Inteligentnych Miast w ujęciu międzynarodowym. Poruszone będą m.in. tematy dotyczące inteligentnej infrastruktury komunalnej nowoczesnych aglomeracji, efektywność zarządzania bezpieczeństwem, awaryjność systemów infrastruktury komunalnej w aspekcie bezpieczeństwa funkcjonowania, szacowanie ryzyka i koncepcja uodpornienia infrastruktury, prawne i ekonomiczne uwarunkowania ochrony.

Dokładne informacje o tematyce konferencji znajduja się na stronie konferencji.

Podczas warsztatów prezentację pt. „Wykorzystanie Inżynierii Systemów Opartej na Modelach (MBSE) do radzenia sobie z typowymi wyzwaniami związanymi z cyberbezpieczeństwem w projektowaniu wbudowanych systemów sterowania” przedstawi Konrad Kolski, będący Inżynierem Aplikacji w naszej firmie. Jego prezentacja będzie dotyczyć zapobieganiu skutków potencjalnych ataków cybernetycznych na krytyczne elementy infrastruktury miejskiej poprzez projektowanie oprogramowania wbudowanego i cyberfizycznych elementów systemu w taki sposób, aby były odporne na zewnętrzne wektory ataku. Zostanie przedstawione wykorzystanie do tego celu metodologii projektowania w oparciu o modele (ang. Model-Based Design, MBD), co pozwala osiągnąć odpowiedni poziom bezpieczeństwa na wszystkich etapach cyklu życia systemu.

W trakcie prezentacji będą omówione następujące tematy:

  • podobieństwa i różnice między bezpieczeństwem a zabezpieczaniem,
  • standardy bezpieczeństwa i ich wpływ na jakość funkcjonalną infrastruktury,
  • korzyści z inżynierii opartej na modelach w kontekście identyfikacji ryzyka i oceny,
  • przykłady wykorzystania metodologii Model-Based Design (MBD/MBSE) w celu wdrażania bezpieczniejszych systemów i utrzymania ich po produkcji.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji.

Program wydarzenia oraz informacje dotyczące zgłoszeń znajdują się na stronie:

PROGRAM
Informacje na temat konferencji udzielane są pod numerem telefonu 18 4141208 oraz poprzez e-mail: ikm@swns.pl.
Organizator:

Powrót do listy wydarzeń
Konferencje
II Międzynarodowa Konferencja „Infrastruktura Krytyczna Miast”

Data

06-10-2021 - 08-10-2021

Godzina

11:26

Czas trwania

2 dni

Lokalizacja

Rytro

Pobranie materiałów
Czy chcesz uzyskać dostęp do materiałów?
Zaloguj się aby pobrać materiały
Rejestracja
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.