Efektywne zarządzanie modelami za pomocą środowiska MATLAB

a
images

MATLAB zapewnia instytucjom finansowym interaktywne środowisko i bogaty zestaw funkcji umożliwiających opracowywanie, przegląd i wdrażanie modeli. Korzystając z bogatej dokumentacji i pełnego cyklu tworzenia modelu dostarczonego z oprogramowaniem, specjaliści mogą lepiej zrozumieć ryzyko związane z wykorzystaniem modelu i przedstawić je przed uzyskaniem akceptacji. Ponadto, dzięki automatycznemu przetwarzaniu dużych ilości danych z wielu źródeł, mają możliwość szybkiego opracowywania i wdrożenia modeli, zużywając mniej czasu i zasobów niż w przeszłości.

Seminarium pokaże jakie rozwiązania można zastosować, aby ułatwić pracę przy tworzeniu modelu.

Aby wziąć udział w seminarium, należy się zarejestrować.

REJESTRACJA

Seminarium poprowadzi Joanna Wyroba – inżynier aplikacji w firmie Oprogramowanie Naukowo-Techniczne sp. z o.o. sp. k. Zajmuje się matematyką finansową i obliczeniami matematycznymi w MATLABie.

Program:

1. Sposoby rozwiązywania problemów finansowych.
2. Definiowanie modelu na przykładzie modelowania ASFR w szacowaniu wymogów kapitałowych z wykorzystaniem Live Editora.
Tradycyjne podejście do budowania modeli wymaga dużej ilości danych i koncentruje się na dokumentach. Wymaga zaangażowania znacznych zasobów ludzkich i sprzętowych. Na wybranym przykładzie zostanie pokazane wykorzystanie Live Editor jako narzędzia usprawniającego pracę.
3. Przygotowanie modelu do weryfikacji i zatwierdzenia z wykorzystaniem MATLAB Project
i MATLAB Report Generator.

Proces walidacji modelu jest czasochłonny, ponieważ nie są one opracowywane konsekwentnie i stosowane są w tym zakresie różne podejścia. Narzędzia MATLAB Project oraz MATLAB Report Generator usprawniają ten proces co zostanie przedstawione na przykładach.
4. Implementacja i wdrożenie modelu.
Typowy proces wdrażania modeli wymaga współpracy autora algorytmu i programisty, który tworzy kod w języku odpowiednim dla docelowej platformy. Może to generować błędy i konieczność wielokrotnego przepisywania kodu, co wydłuża proces wdrożenia. Omówione zostaną narzędzia wspierające automatyczną generację kodu z rozwijanego modelu wraz z innymi dodatkami, które pozwolą przyspieszyć proces wdrażania.
5. Aktywne monitorowanie i ocena modelu.
Ręczne procesy monitorowania i weryfikacji oceny modelu odbywają się w ustalonych odstępach czasu. W związku z tym wydajność modelu jest mierzona tylko w określonych momentach. Jeśli modele są sprawdzane tylko raz na kwartał lub rok, wady mogą pozostać niezauważone przez długi okres czasu, zwiększając ryzyko strat finansowych. Pokazana zostanie technika oceny modelu z wykorzystaniem App Designera.

Uwaga: Po rejestracji otrzymają Państwo mailowo link niezbędny do prawidłowego dołączenia do seminarium. Jeśli nie będzie znajdował się w Państwa skrzynce odbiorczej, prosimy o:

  1. – sprawdzenie folderu SPAM w skrzynce mailowej,
  2. – skontaktowanie się z organizatorem.

Pytania prosimy przesyłać na adres: mktg@ont.com.pl

Powrót do listy wydarzeń
Seminaria
Efektywne zarządzanie modelami za pomocą środowiska MATLAB

Data

22-09-2021

Godzina

10:00

Czas trwania

2:00

Lokalizacja

online

Pobranie materiałów
Czy chcesz uzyskać dostęp do materiałów?
Zaloguj się aby pobrać materiały
Rejestracja
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.