Zapraszamy do udziału w publicznym seminarium online „MATLAB na wyciągnięcie ręki”. Wydarzenie skierowane jest do studentów i pracowników uczelni wyższych.
Seminarium odbędzie się 2 czerwca 2021 r. (środa), w godz. od 10:00 do 11:30. Podczas spotkania omówimy następujące zagadnienia:
- przetwarzanie danych w MATLABie,
- wsparcie dla Big Data,
- alternatywne formy dostępu,
- szkolenia online.
Program seminarium:
Przywitanie uczestników | Renata Lipczyńska – koordynator licencji ogólnouczelnianych |
Przetwarzanie danych w MATLABie oraz Big Data | prelegent Konrad Kolski – inżynier aplikacji |
Prezentacja przeglądowa omawiająca ogólny workflow przetwarzania danych w MATLABie przedstawiająca możliwości środowiska, zaczynając od importu danych z zewnętrznych plików poprzez wizualizację i przetwarzane danych, aż po implementację napisanych skryptów MATLABa w postaci niezależnych aplikacji wykonywalnych. Poruszana jest również tematyka Big Data, czyli jak MATLAB wspiera i ułatwia pracę na bardzo dużych zbiorach danych. |
MATLAB na wyciągnięcie ręki – alternatywne formy dostępu | prelegent Adam Pietrzyk – inżynier aplikacji |
W trakcie prezentacji zostaną pokazane alternatywne drogi dostępu do zasobów MATLABa za pomocą narzędzi MATLAB Online, MATLAB Drive i MATLAB Mobile. Dzięki zaprezentowanym przykładom uczestnicy spotkania poznają praktyczne sposoby wykorzystania omawianych narzędzi. Autor prezentacji przedstawi proces akwizycji i przetwarzania sygnałów zarejestrowanych za pomocą aplikacji MATLAB Mobile oraz wbudowanych w urządzenie mobilne wybranych czujników (akcelerometr, czujnik GPS).W trakcie prezentacji zostaną pokazane alternatywne drogi dostępu do zasobów MATLABa za pomocą narzędzi MATLAB Online, MATLAB Drive i MATLAB Mobile. Dzięki zaprezentowanym przykładom uczestnicy spotkania poznają praktyczne sposoby wykorzystania omawianych narzędzi. Przedstawiony będzie proces akwizycji i przetwarzania sygnałów zarejestrowanych za pomocą aplikacji MATLAB Mobile oraz wbudowanych w urządzenie mobilne wybranych czujników (akcelerometr, czujnik GPS). |
Zakończenie seminarium |
Prelegenci:
Konrad Kolski – pracuje jako inżynier aplikacji w firmie ONT. Na co dzień zajmuje się zagadnieniami związanymi z wykorzystaniem narzędzi MathWorks w metodyce Model-Based Design, modelowaniem i symulacją systemów dynamicznych w tym projektowaniem systemów sterowania, weryfikacją i walidacją w środowisku Simulink oraz automatyczną generacją kodu C wraz z szeroko pojętą współpracą środowisk MATLAB i Simulink z różnymi platformami sprzętowymi. Ukończył studia magisterskie na kierunku Mechatronika w specjalności Projektowanie i Eksploatacja Systemów Mechatronicznych.
Adam Pietrzyk – inżynier aplikacji w firmie ONT. Na co dzień zajmuje się przede wszystkim symulacjami, modelowaniem fizycznym, weryfikacją kodu C oraz projektowaniem w oparciu o model, posiada również wiedzę produktową, szczególnie w zakresie rodziny produktów Polyspace. Ukończył Elektrotechnikę na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.