Dla studentów

Oprogramowanie MATLAB i Simulink używane przez inżynierów i naukowców jest dostępne również dla studentów. 29 uczelni w Polsce posiada ogólnouczelnianą licencję edukacyjną dla pracowników i studentów, która umożliwia bezpłatne korzystanie z oprogramowania MathWorks.

Sprawdź, czy Twoja uczelnia posiada licencję CWS

Jeżeli Twoja uczelnia posiada taką licencję, to możesz już teraz korzystać z oprogramowania instalując je na swoim komputerze lub pracować z MATLABem i Simulinkiem przy pomocy telefonu, bez konieczności instalacji. Tutaj możesz sprawdzić, które uczelnie mają licencje ogólnouczelniane.

Gdyby Twojej uczelni nie było na tej liście, dowiedz się w jaki sposób nabyć licencję studencką.

 

 

 

Jak rozpocząć pracę z MATLABem?

Użytkownicy MATLABa i Simulinka mogą samodzielnie nauczyć się, jak posługiwać się oprogramowaniem. MathWorks udostępnia bezpłatne kursy ułatwiające rozpoczęcie pracy:

 
 

Studenci korzystający z licencji ogólnouczelnianych mogą korzystać z dodatkowych kursów.

Wsparcie platform sprzętowych

Przy użyciu licencji MATLABa i Simulinka można realizować własne projekty z wykorzystaniem popularnych platform sprzętowych. Oprogramowanie umożliwia przesyłanie strumieniowe danych na żywo do i ze sprzętu, a także automatyczne generowanie kodu C, HDL lub PLC i uruchamianie ich na mikroprocesorach, układach FPGA i innych. Praktyczna nauka z wykorzystaniem MATLABa, Simulinka i taniego sprzętu oznacza, że studenci tworzą ciekawe projekty, jednocześnie zdobywając cenną wiedzę. Sprawdź, czy MATAB i Simulink wspiera Twoje urządzenie.

Interesujące publikacje

Wiele pomocnych materiałów można znaleźć w naszej bazie wiedzy . Warto zapoznać się z ebookami, artykułamirozwiązaniami klientów.

Osoby zainteresowane systemami sterowania zapraszamy do zaznajomienia się z mapą teorii sterowania.

Pod tym linkiem można znaleźć listę inspirujących prac opartych na trendach przemysłowych, które można wykorzystać jako podstawę swojego przedsięwzięcia czy pracy inżynierskiej/ magisterskiej.

MATLABlog

Zachęcamy do odwiedzenia bloga na temat MATLABa. Można tam znaleźć wpisy, artykuły, tutoriale, przewodniki „how to” oraz ciekawostki ze świata MATLABa.

Konkursy i zawody

Z myślą o kształceniu następnych pokoleń naukowców i inżynierów, MathWorks organizuje własne zawody dla drużyn studenckich oraz wspiera wiele konkursówz różnych dziedzin, m.in: robotyki, motoryzacji, przetwarzania sygnałów, programowania . Uczestnicy tych zawodów otrzymują pomoc - mogą pobrać oprogramowanie i uczestniczyć w szkoleniach.

ONT jest partnerem zawodów European Rover Challenge MathWorks Minidrone Competitions. Ponadto wspieramy Studencką Konferencję Zastosowań Matematyki DwuMIan i organizujemy własne konkursy, np. MATLAB Quiz.

Nagrane webinaria

Webinaria nagrane przez naszych inżynierów są źródłem wiedzy w wielu dziedzinach wykorzystujących środowisko MATLAB i Simulink.