W dniach 6-8 października 2021r. w Rytrze odbędzie się II edycja Międzynarodowej Konferencji „Infrastruktura Krytyczna Miast”, której organizatorem jest spółka Sądeckie Wodociągi. W konferencji biorą udział naukowcy i przedsiębiorcy. W tym roku również nasza firma będzie miała swoje wystąpienie.
Celem II edycji Konferencji jest wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej, umożliwienie prezentacji wyników badań i najnowszych osiągnięć naukowych oraz innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych z zakresu szeroko rozumianych zagadnień związanych z zarządzaniem, eksploatacją i bezpieczeństwem komunalnej infrastruktury krytycznej obejmujących systemy: wodociągów, kanalizacji, gazownictwa, energetyki oraz automatyki i teleinformatyki oraz szeroko rozumianej problematyki tzw. Inteligentnych Miast w ujęciu międzynarodowym. Poruszone będą m.in. tematy dotyczące inteligentnej infrastruktury komunalnej nowoczesnych aglomeracji, efektywność zarządzania bezpieczeństwem, awaryjność systemów infrastruktury komunalnej w aspekcie bezpieczeństwa funkcjonowania, szacowanie ryzyka i koncepcja uodpornienia infrastruktury, prawne i ekonomiczne uwarunkowania ochrony.
Dokładne informacje o tematyce konferencji znajduja się na stronie konferencji.
Podczas warsztatów prezentację pt. „Wykorzystanie Inżynierii Systemów Opartej na Modelach (MBSE) do radzenia sobie z typowymi wyzwaniami związanymi z cyberbezpieczeństwem w projektowaniu wbudowanych systemów sterowania” przedstawi Konrad Kolski, będący Inżynierem Aplikacji w naszej firmie. Jego prezentacja będzie dotyczyć zapobieganiu skutków potencjalnych ataków cybernetycznych na krytyczne elementy infrastruktury miejskiej poprzez projektowanie oprogramowania wbudowanego i cyberfizycznych elementów systemu w taki sposób, aby były odporne na zewnętrzne wektory ataku. Zostanie przedstawione wykorzystanie do tego celu metodologii projektowania w oparciu o modele (ang. Model-Based Design, MBD), co pozwala osiągnąć odpowiedni poziom bezpieczeństwa na wszystkich etapach cyklu życia systemu.
W trakcie prezentacji będą omówione następujące tematy:
- podobieństwa i różnice między bezpieczeństwem a zabezpieczaniem,
- standardy bezpieczeństwa i ich wpływ na jakość funkcjonalną infrastruktury,
- korzyści z inżynierii opartej na modelach w kontekście identyfikacji ryzyka i oceny,
- przykłady wykorzystania metodologii Model-Based Design (MBD/MBSE) w celu wdrażania bezpieczniejszych systemów i utrzymania ich po produkcji.
Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji.
Program wydarzenia oraz informacje dotyczące zgłoszeń znajdują się na stronie:
PROGRAM
Informacje na temat konferencji udzielane są pod numerem telefonu 18 4141208 oraz poprzez e-mail: ikm@swns.pl.
Organizator: