European Rover Challenge 2022

a
images

Tegoroczna edycja odbędzie się 9–11 września 2022, na terenie Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

European Rover Challenge to największe w Europie międzynarodowe wydarzenie kosmiczne łączące zawody łazików marsjańskich z pokazami naukowo-technologicznymi.

W tym roku Oprogramowanie Naukowo – Techniczne wraz z firmą MathWorks po raz kolejny dołącza do grona partnerów 8. edycji European Rover Challenge. Jest nam miło, że możemy mieć swój wkład również w tegoroczne wydarzenie i współtworzyć niezwykłą społeczność pasjonatów sektora kosmicznego w Polsce.

Kierując się hasłem „inspirujemy nowe pokolenie” od 2014 organizatorzy przybliżają szerokiej publiczności kosmos i uświadamiają rosnącą rolę nowoczesnych technologii w naszym życiu. ERC to także miejsce spotkań przedstawicieli europejskiego świata nauki i biznesu zainteresowanych wykorzystywaniem technologii kosmicznych i robotycznych.

Wśród gości specjalnych poprzednich edycji ERC spotkać można było m.in. Steve’a Jurczyka – byłego wiceszefa NASA, Roberta Cabanę – wiceszefa NASA, Roberta Zubrina – założyciela The Mars Society, Harrisona Schmitta – astronautę NASA i członka legendarnej misji Apollo 17, czy Tima Peake’a – astronautę Europejskiej Agencji Kosmicznej, który podczas pobytu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przebiegł maraton londyński.

Misją wydarzenia jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców, aby szerzyć niezwykłą wartość jaką daje uczestnikom ERC. Dlatego transmitowane jest po angielsku, przez Internet, dla widzów z całego świata. Uczestnicy on-line mogą niezależnie od tego, gdzie się znajdują – na bieżąco śledzić prezentacje i debaty z ekspertami rynku kosmicznego i wziąć udział w dedykowanych warsztatach.

AKTUALNOŚCI

European Rover Challenge podzielony jest na trzy strefy tematyczne, które dominują w danym dniu wydarzenia:

Dzień 1 – Mars

– zagadnienia poruszane przez ekspertów w pierwszym dniu ERC dotyczą przyszłej eksploracji Marsa, wyzwań jakie czekają przyszłych kolonizatorów planety i technologii niezbędnych do wysłania człowieka na Czerwoną Planetę.

Dzień 2 – Księżyc

– specjaliści technologii kosmicznych, w tym, w zakresie powrotu człowieka na Księżyc, eksploracji Srebrnego Globu i jego zasobów oraz wykorzystania naszego naturalnego satelity jako platformy startowej do dalszego badania naszego Układu Słonecznego i deep space.

Dzień 3 – Ziemia

– ostatni dzień ERC wydarzenia poświęcony jest zawsze badaniu Ziemi, wykorzystaniu technologii kosmicznych do ochrony naszej planety oraz wykorzystania danych satelitarnych do badań w różnych sektorach nauki. Dzień też poświęcony jest technologiom kosmicznym w codziennym życiu.

Przejdź do strony organizatora >>European Rover Challenge 2022

Powrót do listy wydarzeń
Konkursy studenckie
European Rover Challenge 2022

Data

09-09-2022 - 11-09-2022

Godzina

08:00

Czas trwania

3 dni

Lokalizacja

Kielce

Pobranie materiałów
Czy chcesz uzyskać dostęp do materiałów?
Zaloguj się aby pobrać materiały
Rejestracja
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.