Webinarium na żywo „Code verification methods to standardize software quality across your supply chain"
W wielu branżach wymagana jest bardzo wysoka jakość kodu, który jest wdrażany na sterowniki oparte o platformy wbudowane. Te wymogi mogą być definiowane przez standardy lub normy branżowe lub wewnętrzne standardy firmowe. Zagwarantowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa i jakości kodu wymaga dużego wysiłku od zaangażowanych deweloperów i inżynierów.
Produkty z rodziny Polyspace służące do przeprowadzania weryfikacji kodu z użyciem metod formalnych znacznie ułatwia oraz przyspiesza te prace. Podczas tego webinarium zostaną zaprezentowane metody weryfikacji kodu na platformy wbudowane jak i również sposoby zapewnienia wysokiej jakości kodu w całym procesie wdrażania.
Zapraszamy do udziału!
Tematyka webinarium
Metody weryfikacji kodu pod kątem bezpieczeństwa na platformy wbudowane:
- Usprawnienie niezawodności i łatwości w utrzymaniu kodu z użyciem standardów programowania i metryk kodu
- Usprawnienie architektury oprogramowania za pomocą statycznej analizy kodu
- Wykorzystanie metod formalnych do weryfikacji krytycznych słabości kodu
- Analiza i weryfikacja kodu w procesie programowania
Zapewnienie jakości oprogramowania w łańcuchu produkcyjnym:
- Definiowanie kryteriów wspólnych dla dostawców
- Usprawnienie jakości kodu podczas całego cyklu produkcyjnego
- Zapewnienie zgodności ze standardami jak np. DO-178C
- Przykład udanej standaryzacji weryfikacji kodu w przemyśle motoryzacyjnym
Prowadzący
Webinarium w języku angielskim poprowadzi Alexandre Langenieux, który pełni w MathWorks rolę Senior Product Managera i kieruje planem rozwoju produktów Polyspace. Wcześniej, jako inżynier oprogramowania, pracował nad wybranymi komponentami Polyspace, m.in. zajmował się pilotażem definicji wymagań Polyspace w celu integracji z przepływami pracy DevOps. Rozpoczął pracę w 2001 roku jako inżynier ds. jakości, był głównym twórcą pierwszego zestawu kwalifikacyjnego DO-178B. Uzyskał tytuł magistra matematyki podstawowej na UGA.
Kto może być odbiorcą webinarium?
- Inżynierowie kodu, programiści – Polyspace ułatwia i przyspiesza pisanie kodu dzięki wykrywaniu błędów podczas jego pisania.
- Inżynierowie jakości kodu / Quality engineers – Polyspace ułatwia testowanie kodu i skraca potrzebny czas (na testowanie).
- Menadżerowie, Team Leaderzy – Polyspace umożliwia śledzenie czy kod spełnia wymogi i zadane założenia, bardzo łatwo można określić jakość kodu bez większej wiedzy na temat programowania, dostarcza statystyki kodu w postaci wykresów.
- Osoby zajmujące się kodem i jakością oprogramowania.